Як організувати простір для сортування сміття у себе вдома?

Спочатку, трохи статистики:
Більше половини всього домашнього сміття - це пластикові відходи: поліетиленові пакети, ПЕТ пляшки, контейнери від йогуртів і сметани, використані флакони від побутової хімії, косметики, інша пластикова упаковка. Це дуже поганий діагноз, адже саме пластик сьогодні приносить найбільше проблем навколишньому середовищу - він довго розкладається (300-1 тис. років), небезпечний при горінні.
Друге місце займає папір - це газети, глянцеві журнали, шкільні зошити і альбоми, упаковка з тонкого картону, фантики від цукерок і т.д.
Теж сумно - адже викинутий папір вже ніколи не стане картонною коробкою, серветками або паперовим рушником. І зростаючі запити споживачів задовольняються безжальною вирубкою лісів.
Зовсім мало утворюється скла - пляшки, флакони від ліків, флакони від парфумерії та косметики. Ще менше - металу: алюмінієві банки, металеві кришечки від напоїв і кришки від консервації, іноді - зламані кухонні прилади з металу.
Тому ми пропонуємо використовувати 2 великих контейнери:
- для пластику, металу та скла;
- паперу.
Контейнери добре вписуються в інтер'єр кухні або компактно розміщуються на балконі. Діти швидко звикають до сортування і добре справляються з наповненням контейнерів!
ВАЖЛИВІ правила сортування:
- Все має бути чистим і сухим. Пластик промити від залишків їжі, жиру і рідин. Злити воду і, по можливості, просушити.
- Все повинно бути максимально компактно. ПЕТ пляшки і всі пластикові упаковки треба максимально стиснути.
- Картонні упаковки також необхідно стиснути - коробки від печива або піци зробити плоскими.
Основна мета сортування - отримати корисну звичку - не викидати цінні вторинні ресурси на сміттєві звалища, навчитися контролювати покупку нескінченних поліетиленових пакетів, а також упаковок, які не переробляються в Україні.